Gobbit

Gobbit je divoká karetní postřehová hra, ve které musíte být neustále na pozoru. Potravní řetězec je nelítostný. Chameleoni lačně loví bezstarostné komáry, hadi zase utočí a pojídají barevné chameleony a před útokem gorily není v bezpečí nikdo. 

Dostupnost Skladem (>5 ks)
349 Kč

Gobbit je divoká karetní postřehová hra, ve které musíte být neustále na pozoru. Potravní řetězec je nelítostný. Chameleoni lačně loví bezstarostné komáry, hadi zase utočí a pojídají barevné chameleony a před útokem gorily není v bezpečí nikdo. Chraňte proto své karty, napadejte karty soupeřů abyste získali všechny karty a zůstali co nejdéle ve hře. Tak kdo koho sežere? 

  • Zábavná a svižná postřehová hra
  • Jednoduchá pravidla 
  • Pro celou rodinu

Průběh hry Gobbit

Hráči si na začátku hry rovnoměrně rozdělí karty mezi sebe a položí svůj balíček před sebe lícem dolů. Následně se střídají po směru hodinových ručiček. Hráč na tahu otočí horní kartu ze svého balíčku a položí ji před sebe lícem nahoru. Pokud se stane, že po otočení karty na stole leží zvíře, které útočí na jiné zvíře, utočící hráč se snaží co nejrychleji dotknout karty, na kterou útočí. Naopak hráč, který je obětí se snaží co nejrychleji dotknout vlastního zvířete a tak jej ochránit. Hráč, kterému se podaří karty dotknout nejrychleji si vezme tuto kartu, případně včetně všech karet pod ní, a umístí ji naspod do svého balíčku. 

Hra Gobbit - Albi

Kdo na koho může útočit je dáno zákonem přírody a jednoduchým potravním řetězcem:

  • Zvířata nikdy na sebe neútočí, mají-li odlišnou barvu. 
  • Hadi požírají pouze chameleony. Nikdy neútočí na komáry.
  • Chameleoni útočí na komáry, ale musí si dávat pozor na útoky hadů.
  • Komáři jsou nejslabším článkem potravního řetězce. Neútočí na nikoho, ale naopak si musí dávat dvojnásobný pozor, jelikož se často vyskytují v párech a může na ně snadno zaútočit chameleon stejné barvy. 

Vítězem hry se stane hráč, kterému jako poslednímu zůstanou karty v ruce a získá tak karty všech ostatních. 

Hra Gobbit obsahuje

  • 48 karet
  • pravidla v českém a slovenském jazyce

Doplňkové parametry

Kategorie: Společenské deskové hry
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk od: 6 let
Délka hry: 15 min
Náročnost hry: Snadná
Jazyk hry: Čeština, Slovenština

Gobbit - Albi

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení