Kabo

Kabo je rychlá a zábavná karetní hra, ve které vítězí ten, kdo má dobrou paměť a trošku štěstí. Najděte jednorožce jako první! Nahlížejte, vyzvídejte a vyměňujte se soupeři karty ve snaze najít jednorožce Kaba! V této jednoduché a chytlavé hře vítězí ten hráč, kterému se podaří získat co nejméně bodů.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
406 Kč
Kabo

Kabo je rychlá a zábavná karetní hra, ve které vítězí ten, kdo má dobrou paměť a trošku štěstí. Najděte jednorožce jako první! Nahlížejte, vyzvídejte a vyměňujte se soupeři karty ve snaze najít jednorožce Kaba! V této jednoduché a chytlavé hře vítězí ten hráč, kterému se podaří získat co nejméně bodů. Dokážete se zbavit vysokých karet rychleji než soupeři?

Průběh hry Kabo

Balíček karet se zamýchá a každý z hráčů obdrží 4 karty lícem dolů tak, aby nevěděl, co je na nich za hodnoty. Zbývající balíček karet se položí do středu stolu jako dobírací a z něj se ještě vyloží jedna karta vedle, která bude sloužit jako základ pro odhazovací balíček. Každý z hráčů se může na začátku hry podívat na dvě své karty. Poté jeden z hráčů začně hru a ve svém tahu může udělat jednu ze tří akcí - dobrat kartu z dobíracího balíčku, dobrat kartu z odhazovacího balíčku, nebo zvolat "Kabo".

Karetní hra Kabo - Mindok

V případě, že si hráč bere kartu z dobíracího balíčku, může si kartu prohlédnout a rozhodnout se, zda ji odhodí na odhazovací balíček, nebo ji vymění za některou ze svých karet a kartu si ponechá. Některé karty mají navíc i efekty, které hráč po odhození na odhazovací balíček může uplatnit. Karta špion umožnuje podívat se tajně na některou z karet soupeře, karta kuk naopka umožní podívat se na některou svoji kartu a karta kšeft vám dá právo vzít si kartu soupeře a vyměnit mu ji za některou z vašich karet.

Pokud některý z hráčů zvolá "Kabo", kolo končí a ostatní hráči mají poslední tah. Hráči poté sečtou své karty. Součet karet představuje pro ně trestné body za dané kolo. Pokud hráč, který ukončil kolo zvoláním "Kabo" má ze všech nejnižší počet bodů, získá za dané kolo 0 bodů. Pokud se ale netrefí a zakřičí "Kabo" v případě, kdy jeho součet není nejnižší, získá za trest 10 trestných bodů navíc. Pokud ale některý z hráčů má na konci kola přeně dvě karty s 12 body a dvě se 13 body a žádné jiné karty, získává 0 bodů a všichni ostatní získávají po 50 trestných bodech.

Po sečtení bodu je na řadě další kolo. Trestné body ze všech kol se sčítají a hra končí v momentě, kdy některý z hráčů dosáhne 100 bodů. Vítězí hráč s nejnižším počtem trestných bodů.

Hra Kabo obsahuje

  • 52 hracích karet
  • 4 přehledové karty
  • bodovací zápisník
  • česká pravidla

Více informací o hře Kabo

Doplňkové parametry

Kategorie: Společenské deskové hry
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk od: 8 let
Délka hry: 45 min
Náročnost hry: Snadná
Jazyk hry: Čeština

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení