Klub detektivů

„Klub detektivů“ opět přijímá nové členy a i vy jste dostali pozvání. Stát se členem ale nebude snadné. Nejprve musíte dokázat, že máte předpoklady stát se opravdovými detektivy. Analyzujte důkazy, naslouchejte svědkům a odhalte, kdo je lhářem, ve hře plné ilustrací.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
899 Kč
Klub detektivů

„Klub detektivů“ opět přijímá nové členy a i vy jste dostali pozvání. Stát se členem ale nebude snadné. Nejprve musíte dokázat, že máte předpoklady stát se opravdovými detektivy. Analyzujte důkazy, naslouchejte svědkům a odhalte, kdo je lhářem, ve hře plné ilustrací. Karetní hru Klub detektivů si užijete jak na párty s přáteli, tak i s rodinou. Hru zvládnout hrát i děti už od 8 let.

  • Jednoduchá pravidla
  • Krásné ilustrace
  • Hra proscvičuje představivost, improvizaci a komunikaci

Průběh hry Klub detektivů

Před začátkem hry si hráči rozdělí role. Jeden z hráčů bude informátor a ostratni detektivové. Jeden z detektivů se ještě v průběhu hry stane spiklencem. Všichni hráči dostanou před začátkem hry 6 karet důkazů a každý z detektivů hlasovací žeton lupy. Informátor naopak dostane tužku a poznámkové bloky za každého detektiva.

Karetní hra Klub detektivů - Albi

Následně informátor zapíše do poznámkových bloků všem detektivům jednoslovnou informaci, proč vyloží danou kartu s obrázkem. Jeden z bloků však nechá nepopsaný. Hráč, který dostane blok bez informace musí následně vydedukovat na základě vyložených karet, co mají společného a jakou kartu má vyhodit on, aby nikdo nepoznal, že není detektivem. Jakmile všichni zahrají jednu kartu, informátor vyloží druhou, která opět souvisí s danou informací a opět každý z hráčů musí zahrát druhou kartu. 

Jakmile všichni zahrají dvě karty, informátor oznámí nahlas slovo které napsal a vysvětlí, proč zahrál dané karty, které vyložil. Následně všichni hráči udělají to samé a popíši vyložené karty. Následuje hlasování, kdy všichni, kromě informátora, umístí hlasovací lupu před hráče, o kterém si myslí, že byl spiklenec. Poté hráči odhalí své poznámkové bloky a může se přejít k bodování.

Hra Klub detektivů od Albi - Karty

Každý detektiv, který umístil svoji hlasovací lupu vedle destičky spiklence, získává 3 body. Pokud vedle destičky spiklence leží maximálně 1 hlasovací žeton, získává spiklenec 5 bodů a informátor 4. A pokud vedle destičky spiklence leží 2 a více hlasovacích žetonů, nezískávají spiklenec ani informátor žádné body. Poté následuje další kolo kdy se informátorem stává další hráč po levici.

Hra končí v okamžiku, kdy byl každý z hráčů alespoň jednou informátorem. Na konci vyhrává hráč s nejvyšším počtem bodů.

Hra Klub detektivů obsahuje

  • 168 karet důkazů
  • 58 žetonů vítězných bodů
  • 8 hlasovacích žetonů lup
  • 7 poznámkových bloků
  • tužku
  • pravidla

Doplňkové parametry

Kategorie: Společenské deskové hry
Počet hráčů: 4 - 8
Doporučený věk od: 8 let
Délka hry: 45 min
Náročnost hry: Snadná
Jazyk hry: Čeština, Slovenština

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení